Pite s rozumom!

Chystáte sa vstúpiť na stránku s predajom alkoholu. Svojím vstupom potvrdzujete, že máte viac ako 18 rokov.

Simeon

Simeon

Kedy a kde sa zrodila myšlienka vzniku pivovaru Simeon?

Hovorí pán Stanislav Slížik, majiteľ remeselného pivovaru Simeon v Piešťanoch:

„Kedysi, ešte ako študent SOU potravinárske som praxoval v pivovare Topvar v Topoľčanoch. Skúšal som svojpomocne variť so spolužiakmi pivo. Po malých množstvách, no o to s väčším nadšením. Neskôr však na túto záľubu nezostával čas popri iných povinnostiach, postupne som zabudol, ako nás to za študentských čias napĺňalo a ako sme sa tešili z každej jednej „vydarenej“ fľašky.

Svoje oficiálne 1. pivo (v pivovare) som uvaril v pivovare Hlohovec. Pivovarnícku prax som postupne získal i počas môjho pôsobenia v pivovare Stein.

Nastal pracovný kolobeh, prišla rodina, dieťa a na záľuby akosi nezostávalo veľa času. S manželkou sme medzičasom vybudovali firmu na výrobu sirupov a nealkoholických nápojov. No myšlienka na vlastný pivovar vo mne stále akosi podriemkávala.

Keď som videl, ako moji bývalí spolužiaci a už i bývalí kolegovia zostali verní výrobe piva, nedalo mi to. Jasné, že mi práca na výrobe a zlepšovaní výroby piva veľmi chýbala. Napokon som pokušeniu podľahol a rozhodnutie do dnešného dňa neoľutoval. Vybudoval som vlastný malý remeselný pivovar. A prečo by nie? Veď mnoho veľkých pivovarov začalo vyrábať aj svoje vlastné nealkoholické nápoje. Tak prečo by výrobca nealkoholických nápojov nemohol vyrábať svoje vlastné pivo? Našťastie mám pri sebe manželku, ktorá ma vždy podporuje a stojí pri mne. I dcéra za ten čas trošku podrástla ☺ a tak sa naša firma môže tešiť i na nasledovníčku.

Každá jedna fľaška, či súdok, ktorý prejde mojimi rukami je pre mňa nesmierne dôležitý. Na kvalite neustále pracujeme a stále sa snažíme pripravovať nejaké novinky.“

Ponuka pív

Zobrazených 1-2 z celkovo 2 záznamov.
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby. Viac info